تبلیغات
پایگاه خبری تحلیلی جهان فوتبال

در گفتگو با فوتبال جهان/ ابراهیمی: تدارکاتچی ‌تیم بهتر از سیاسی پرسپولیس را می‌چرخاند

تدارکاتچی ‌تیم بهتر از سیاسی پرسپولیس را می چرخاند
پرسپولیس امروز برنامه‌ای ندارد و فقط ادعا دارند چون خیلی مفت بازیکن پرسپولیس شدند و به جام جهانی رفتند.

ناصر ابراهیمی مربی سابق تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است تیم علی دایی هیچ تاکتیک خاصی ندارد و در خط هافبک و دفاع بسیار ضعیف عمل می‌کند و نمی‌تواند موقعیت‌سازی کند و به همین دلیل در دو بازی اول فصل بسیار ضعیف عمل کرده و نتوانسته انتظارات را برآورده کند.گفت‌وگوی ناصر ابراهیمی را می خوانید.

 

پرسپولیس در دو بازی اول خود تنها یک امتیاز گرفته؛ عملکرد تیم را چطور دیدید؟

عملکرد پرسپولیس در این 2 بازی بسیار ضعیف بوده است. من همیشه سعی کرده‌ام 5 بازی انجام شود تا بهانه مربیان تمام شود و بعد عملکرد آنها را بررسی کنم، اما الان و در این 2 بازی پرسپولیس بسیار ضعیف عمل کرده است. انگار پرسپولیس فاقد هافبک است و هیچ برنامه‌ای ندارد و فقط عالیشاه و صادقیان توپ را تا پشت محوطه جریمه حریف می‌برد و بعد از آن کار تمام می‌شود و چون برنامه‌ای ندارند. رضا حقیقی هم اصلا در زمین نیست. ما در گذشته هافبک طراح و بازیساز و تخریب‌چی را با هم داشتیم، اما این پرسپولیس اصلا هافبک ندارد در دفاع هم پرسپولیس متزلزل است. نورمحمدی کاپیتان تیم است، اما کاپیتان باید بدون عیب باشد. اینها فقط ادعاها و پول‌شان بالا رفته و از نظر فنی هیچ ندارند. باشگاه‌ها نباید بیشتر از 100 میلیون‌ با این بازیکنان قرارداد می‌بستند، نه اینکه قراردادهای میلیاردی ببندند. کدام بازیکن الان ما در سطح ناصر محمدخانی، محمد پنجعلی، حمید درخشان و فرشاد پیوس است. آنها 3 میلیون تومان می‌گرفتند و آن فوتبال را ارائه می‌کردند و الان میلیاردی پول می‌گیرند و دو زار هم نمی‌ارزند.

 

عملکرد دایی به عنوان گران‌قیمت‌ترین مربی لیگ‌ایران راضی‌کننده است؟

همینطور که برای بازیکن می‌گوییم ارزش این همه پول را ندارد، مربی هم ارزش این رقم‌ها را ندارد چون نمی‌تواند تیمش را هدایت کند. اگر در گذشته بازیکنی شیشه می‌شکست به خاطر تعصبش بود، نه از روی بی‌تربیتی‌اش که وقتی صادقیان اخراج می‌شود تا در رختکن حرف‌های زشت و بی‌ادبی می‌زند. اینها از ضعف مربی است، وقتی شرح وظایف و تاکتیک مشخص نباشد همین می‌شود. در مورد دایی باید بگویم که هر بازیکن بزرگی نمی‌تواند مربی بزرگی شود. تیم دایی ضعف تمرینی دارد. خود من دایی را تمرین داده‌ام و البته علی دایی آن موقعی عددی نبود و کسی او را نمی‌شناخت، اما آن همه ستاره را کنترل می‌کردیم و به بهترین شکل تمرین می‌دادیم. آن موقع برنامه داشتیم، اما پرسپولیس امروز برنامه‌ای ندارد و فقط ادعا دارند چون خیلی مفت بازیکن پرسپولیس شدند و به جام جهانی رفتند. اینها فقط پول را می‌شناسند و فنی چیزی بلد نیستند.

 

در مورد رفتار صادقیان و محرومیت 3 ماهه‌اش چه نظری دارید؟

به نظرم باشگاه پرسپولیس باید کل قراردادش را جریمه کند و یک ریال هم به صادقیان ندهند. آقای صادقیان تو چه کاره‌ای که اعتراض می‌کنی؟ چرا باید 3 ماه دور باشی و تو را نداشته باشند؟ یعنی یک میلیارد بگیری که شیشه بشکنی؟ اگر کمیته‌انضباطی محرومیت صادقیان را کم کند ضعف آنها را می‌رساند و بقیه هم هر کاری که بخواهند انجام می‌دهند. اگر کمیته‌انضباطی محرومیت صادقیان را کم کند هر چه از دهنم دربیاید به آنها می‌گویم.

 

در مورد مشکلات امروز هیات مدیره‌پرسپولیس چه نظری دارید؟

وقتی در طول 10 سال 16 هیات مدیره عوض می‌کنند، همین می‌شود. این ضعف مدیریتی فوتبال ماست. شما فکر کن رحیمی بهترین مدیر باشد، اما آیا پول به او می‌دهند و حمایتش می‌کنند؟ مگر رویانیان را حمایت کردند؟ اگر می‌خواهید به پرسپولیس بیایید اول مطالعه کنید که آیا می‌توانید با این همه بدهی پرسپولیس را کنترل کنید یا نه و بعد بیایید. با خوردن پول ناصر ابراهیمی که نمی‌شود مدیریت کرد. باید با پیشکسوتان صحبت می‌کردند که چه اتفاقاتی در این باشگاه افتاده و بعد قبول می‌کردند.

 

سیاسی رئیس هیات‌مدیره پرسپولیس تهدید کرده اگر نتایج ضعیف ادامه داشته باشد دایی را کنار می‌گذارد...

نباید این حرف را بزند. رئیس هیات‌مدیره کدام باشگاه اینقدر مصاحبه می‌کند؟ سیاسی دنبال معروف‌شدن است. اصلا سیاسی کی هست؟ کسی او را می‌شناسد؟ آقای‌سیاسی، تدارکات پرسپولیس هم از تو معروف‌تر است و حاج‌قاسم(تدارکات پرسپولیس) خیلی بهتر از سیاسی می‌تواند پرسپولیس را بچرخاند و کنترل کند. شما که ادعا می‌کنید پول دارید اول بدهی‌ها را بدهید. شما حق مردم را نمی‌دهید و فقط مصاحبه می‌کنید. مدیر باشگاه رئال مادرید هم اینقدر مصاحبه نمی‌کند.

 

البته سیاسی مدعی شده دوست نداشته به پرسپولیس بیاید و به او تکلیف شده...

بی‌خود آمده‌اند. تکلیف چیه؟ تکلیف را ما داشتیم که وقتی انقلاب شد با ماهی 5 هزار تومان فوتبال مملکت را حفظ کردیم. زمان ما ستاره بیشتر بود یا دوره کی‌روش که 16 میلیارد گرفته؟ آن زمان در هر پست 6 تا بازیکن داشتیم و چند نفر پشت خط می‌ماندند. برای انتخاب تیم ملی 66 نفر را به اردو دعوت کردم و یکسری اعتراض کردند که حق ما بوده که در تیم ملی باشیم. این بازیکنان که الان هستند فقط ادعا دارند و به درد دسته 3 اروپا هم نمی‌خورند. مربیان ما هم همین هستند و 8 تا مربی هستند که فقط جای آنها در تیم‌ها عضو می‌شود. ما این همه مربی داریم و فقط این 8 نفر باید در فوتبال باشند و جای‌شان در تیم‌ها عوض شود؟.:: آخرین اخبار ::.

» تراکتورسازی 1 - پرسپولیس صفر: کابوس های ادامه دار لیگ/ شیر آسیا، شکار لیگ! ( یکشنبه 17 اسفند 1393 )
» پیروزی پدیده در دیدار دوستانه/ خبری از رضا حقیقی نبود ( دوشنبه 11 اسفند 1393 )
» ملوان از اتلتیکو به فیفا شکایت می کند ( دوشنبه 11 اسفند 1393 )
» گزارش ویژه: العین قوی تر از تیم ملی امارات ( دوشنبه 11 اسفند 1393 )
» كارهای باورنكردنی فوتبالیست دست كج/ بازیکن لیگ برتری دزدی می کند! ( دوشنبه 11 اسفند 1393 )
» سید جلال حسینی در واکنش به احتمال بازگشت به پرسپولیس؛ هر احتمالی وجو دارد! ( دوشنبه 11 اسفند 1393 )
» برتری ملوان برابر راه اهن/ بازگشت بازیکن سابق پرسپولیس ( پنجشنبه 7 اسفند 1393 )
» االلب ( دوشنبه 20 بهمن 1393 )
» پرسپولیس منتظر کمک ۲ میلیاردی سازمان لیگ ( جمعه 12 دی 1393 )
» غاار ( جمعه 12 دی 1393 )
» فرزاد حاتمی: از ملوان و نفت پیشنهاد دارم ( یکشنبه 7 دی 1393 )
» رویانیان : رسانه‌ای شدن مشکلات پرسپولیس، لطمه روحی بزرگی به هواداران زد ( یکشنبه 7 دی 1393 )
» ترافیک شدید در خط حمله استقلال/ یک مهاجم رفتنی است؟! ( یکشنبه 7 دی 1393 )
» کفشگری: شاگرد مکتب دایی هستم/دلیل جدذایی حقیقی را نمی دانم ( یکشنبه 7 دی 1393 )
» حذف قطعی رفیعی و پولادی از جام ملت‌های آسیا ( یکشنبه 7 دی 1393 )